Wrota Żywiołów – magiczna konkurencja dla Fortecy?

Wrota Żywiołów – magiczna konkurencja dla Fortecy?

Wrota Żywiołów – magiczna konkurencja dla Fortecy?

Wrota Żywiołów – magiczna konkurencja dla Fortecy? Pisaliśmy już o magicznym zamku zwanym Fortecą. W grze Heroes of Might and Magic 3 jest jednak inna frakcja, która również wykazuje się niezwykłą magiczną otoczką. Chodzi tutaj o Wrota Żywiołów, które są ściśle związane z magią przywoływania.

Ostrze Armagedonu

Tę frakcje możemy poznać po raz pierwszy w kampanii pierwszego dodatku do gry, czyli „Armageddon’s blade”. Bohaterowie fabuły zauważają, że w niektórych miejscach „wyrosły” dziwne miasta, których wcześniej nie znali. Charakteryzowały się one nietypową architekturą, wliczając w to bulwiaste kopuły. Graczom mogą się one kojarzyć z katedrą świętego Bazylego w Moskwie.

Wrota Żywiołów i ich dziwna magia

Zamek, o którym mówimy, charakteryzuje się magią przywoływania. Oznacza to, że występują w nim postacie, jakich nie da się kojarzyć z żadną znaną rasą. Są to tzw. żywiołaki, czyli inteligentne byty powstałe z żywiołów.

Należą do nich oczywiście żywiołaki wody, z którymi mogą spotkać się marynarze na różnego rodzaju wodach. Inną wersją tego magicznego stworzenia jest żywiołak lodu, który potrafi atakować swojego przeciwnika lodowymi pociskami.

Żywioł ognia ma swoich dwóch przedstawicieli, z czego jeden nazywany jest po prostu żywiołakiem ognia. Jest to magiczny byt, składający się z żywego ognia, który jest bardzo wrażliwy na magię wody. Przy wysoko zaawansowanej magii mogą się one przemienić w tzw. żywiołaki energii. Trudno powiedzieć, czym naprawdę są, lecz zdają się być zbudowanie z energii elektrycznej o niewyobrażalnym napięciu.

Żywiołaki powietrza przypominają postacie ulepione z chmur i utrzymujące się przy życiu dzięki magicznie utworzonemu wirowi powietrza. Mogą one również wywołać burze i ciskać piorunami, a wtedy nazywa się je żywiołakami burzy.

Ostatnim typem są żywiołaki ziemi. Te powolne ziemne kolosy są bardzo wytrzymałe i stanowią świetną obronę, zwłaszcza podczas oblężenia. Ich silniejsze wersje zbudowane są z twardej magmy. Żaden napastnik nie chciałby stanąć z nimi w oko nieuzbrojony w magię