Forteca – najbardziej magiczna frakcja w trzecich „Herosach”

Forteca – najbardziej magiczna frakcja w trzecich „Herosach”

Forteca – najbardziej magiczna frakcja w trzecich „Herosach”

Forteca – najbardziej magiczna frakcja w trzecich „Herosach”. W grze Heroes of Might and Magic 3 mamy do wyboru 9 różnych typów miasta (lub zamków, jak często nazywają je gracze). Jednym z nich jest Forteca, choć jego dosłowne tłumaczenie brzmiało by „wieża” (ang. Tower). Czy zasługuje ono na miano najbardziej magicznej frakcji? Z pewnością konkurować mogą z nim tylko Wrota Żywiołów (ang. Conflux), o których powiemy sobie kiedy indziej. Co więc takiego magicznego ma do zaoferowania Forteca?

Forteca i jej magiczne budownictwo

Ze wszystkich miast/zamków/frakcji, do jakich mogą należeć nasi bohaterowie Mocy i Magii, Forteca oferuje typowo magiczną otoczkę. Dlaczego? Fabularnie jest ona powiązana z mroźną krainą Bracadą, w której szkolą się najlepsi czarodzieje na kontynencie. Świadczy o tym już sama architektura, która wykracza poza standardową gildię magów. Tę można spotkać w praktycznie każdym mieście i u nikogo nie wzbudza podziwu. W Fortecy jednak można spotkać specjalne przybudówki do takiej gildii, w której adepci poznają dodatkowe zaklęcia, a także szkolą się, aby rozwinąć swój intelekt. Czarodzieje szkoleni są w specjalnych wieżach magów, a bardziej doświadczeni mogą się stać arcymagami. Ubrani w czerwone szaty przypominają trochę magów ognia z gry Gothic.

Ożywianie nieożywionych

Magowie z tej frakcji znaleźli również sposoby na ożywianie nieżyjących obiektów. Chodzi tu między innymi o kamienne i żelazne golemy, które nie powstają sposób naturalny. Muszą one zostać odpowiednio wyrzeźbione przez mieszkańców Bracady, takich jak ludzie czy gremliny. Innym przykładem takiego ożywiania są kamienne gargulce. One również są rzeźbami, które ożywia się za pomocą magii, a następnie są one gotowe do wzięcia udziału w walce. Ich wielką zaletą jest to, że nie są podatni na wiele różnych uroków i magia bywa przeciwko nim nieskuteczna.