Magiczne miejsca w Polsce!

Magiczne miejsca w Polsce!

Polska jest krajem, który zachwycać może pod wieloma względami. Na szczególną uwagę zasługują przepiękne i zróżnicowane krajobrazy, jak i ukształtowanie terenu – znajdują się tu majestatyczne i unikatowe pasma górskie, liczne jeziora czy Morze Bałtyckie, które corocznie przyciąga na swe plaże ogromnie ilości turystów. Ze względu na wiekową i iście ciekawą historię – znajdziemy tu również miejsca o dosyć interesującym znaczeniu, a części z nich powiedzieć można, że zdecydowanie otoczone są istną aurą magii. Opowiemy o najciekawszych miejscach w Polsce, którym przypisuje się magiczne znaczenie i historie!

Łysa Góra.

Jeżeli o magicznych miejscach mowa, to nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć Łysej Góry. Szczyt ten ulokowany jest w Górach Świętokrzyskich i bez większych wątpliwości stwierdzić można, że jest to swego rodzaju odpowiednik Salem. To właśnie tam odbywać się miały sabaty czarownic, z czym zresztą związane są liczne legendy. Bez względu na to, czy rzeczywiście na tę górę przybywały czarownice na miotłach – faktem jest, ze łysa góra przez wieki była istnym centrum pogańskiego kultu w tej części kraju.

Zamek Ogrodzieniec.

Ta monumentalna budowla to istna perełka architektury, nie dziwi więc, że jest tak chętnie odwiedzana przez turystów z całego kraju. Zamek Ogrodzieniec wybudowany został na przełomie XIV – XV wieku, jednak prace archeologiczne wskazały, że już na początku XIII wieku znajdował się drewniany gród. No dobrze, lecz z czego wynika magiczność tego miejsca? Otóż ten uchodzi za nawiedzony, a jeżeli wierzyć legendom i plotkom – jego korytarze przemierzać ma ogromny, czarny pies, który, w rzeczywistości, ma być duszą jednego z właścicieli zamku, Stanisława Waryckiego.