Small World of Warcraft – gra planszowa

Small World of Warcraft – gra planszowa

Small World of Warcraft – gra planszowa

Small World of Warcraft – gra planszowa. Warcraft to marka sama w sobie, a w jej tematyce powstały już gry karciane, film, a także gry planszowe. Jedną z takich gier planszowych jest właśnie Small World of Warcraft. W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 5 graczy w wieku powyżej 8 lat. Szacuje się, że czas gry wynosi od 40 do 80 minut. W tym wypadku powstanie gry było jak zwykle możliwe dzięki firmie Blizzard, której zawdzięczamy także gry wideo. Do najpopularniejszych należą oczywiście Warcraft III oraz World of Warcraft.

Czym jest Small World of Wacraft?

Tak jak w przypadku gier wideo z tej serii mamy możliwość ponownego wejścia do fikcyjnego świata Azeroth. Tym razem może się to odbyć w formie gry planszowej, w której będziemy tworzyć własne zestawy. Oczywistym jest, że będziemy te zestawy dobierać pod względem ras oraz umiejętności, bo to one właśnie tworzą unikatowe postacie ze świata Warcraft. Kto tym razem będzie dominował w Azeroth? To już zależy tylko od gracza, a będzie miał on okazję walczyć i podbijać, aby osiągnąć chwałę.

Co znajduje się w pudełku?

W pudełku znajdziemy aż sześć dwustronnych plansz i 15 sztandarów przynależnych do poszczególnych ras. Jeśli o rasy chodzi, to wiążą się z nimi 182 żetony, a inne żetony to np. żetony Murlocków (15) i żetony harmonii (4). Do tego dochodzi również 20 żetonów mocy, z czego każdy jest unikalny. Jeśli chodzi o karty, to mamy do dyspozycji 5 kart pomocy oraz 1 karta, której używamy do podsumowania rundy. Skorzystamy również z tak zwanych monet zwycięstwa oraz 12 znaczników odnoszących się do konkretnych legendarnych miejsc i artefaktów.