Magia Wody w świecie Gothic – żywioł Adanosa

Magia Wody w świecie Gothic – żywioł Adanosa

Magia Wody w świecie Gothic – żywioł Adanosa

Magia Wody w świecie Gothic – żywioł Adanosa. Opisywaliśmy już, czym w świecie Gothic jest magia ognia. Czas więc spojrzeć na drugi biegun tego zagadnienia, a więc na magię wody. Poniższy tekst nie jest poradnikiem do gry, więc nie zawiera szczegółów korzystania z tej magii przez graczy. Celem jest jedynie przedstawienie tego, czym magia wody jest dla mieszkańców wyspy Khorinis, którą znamy z pierwszych dwóch części.

Magowie Wody – kapłani Adanosa

Magią wody posługują się – jak nie trudno zgadnąć po samej nazwie – Magowie Wody. Są oni kapłanami Adanosa, boga równowagi, a ich celem jest dbanie o harmonie między ładem a chaosem. Nie mają oni swojego klasztoru na wyspie Khorinis, ale w mieście portowym znajduje się kaplica, w której przygotowany do tego celu misjonarz głosi swoje nauki. Takim misjonarzem, którego poznaje gracz, jest Vatras, a w późniejszej części gry również Myxir. Magowie mają również swoje ramię zbrojne, zwane wodnym kręgiem. Należą do niego osoby o wszelakich talentach, od myśliwych, przez wojowników, aż po wpływowych handlarzy. Wszyscy oni pomagają magom w ważnej misji dbania o równowagę.

Magia Wody – jak wygląda?

W kwestii ofensywnego wykorzystania magii kapłani wody nie odstają wiele od magów ognia. Młodzi magowie również zaczynają od najprostszych czarów, polegających na wystrzeleniu zgrabnego lodowego pocisku. Choć taki czar się wydaje niepozorny, może się on okazać nieocenioną pomocą, gdy młody mag stanie w obliczu takich bestii jak ognisty jaszczur lub ognisty golem. Nikt też nie broni zwykłym mieszkańcom zaopatrzyć się w magiczne zwoje, których sami będą mogli użyć podczas takiej niemiłej przygody.

Zaawansowani czarodzieje potrafią jednak inkantować dużo silniejsze zaklęcia. Dzięki odpowiednim runom są w stanie zamrozić swojego przeciwnika i unieruchomić go na pewien czas. Kiedy mag jest na wyższym poziomie zaawansowania, może korzystać z mocniejszej wersji tej sztuczki i zamrozić wiele osób lub bestii naraz, znajdujących się w jego otoczeniu.

Innym sposobem na rozprawienie się z przeciwnikiem jest wyczarowanie pod nim gejzera lub strzelenie w niego silną lodową lancą. Tak zwana wodna pięść też jest skuteczną metodą nokautowania nadpobudliwych gagatków. Bardziej sprytni magowie znają też sposób na manipulowanie pogodą i porażanie swojego przeciwnika piorunem kulistym.

Magia Wody na wyspie Khorinis

Ze względu na brak klasztoru wody, mieszkaniec Khorinis nie jest w stanie spełnić swoich marzeń o zostaniu magiem wody. Jeśli jednak uda mu się dołączyć do klasztoru ognia i ukończyć nowicjat, tym samym dołączając do magów, może nauczyć się korzystać z magii wody. Magowie potrafią tworzyć runy każdego rodzaju, nawet jeśli nie są one związane z ich specjalizacją. Oznacza to także, że taki czarodziej może wtajemniczyć się w sztukę nekromancji, choć musi wtedy szczególnie uważać na zagrożenia z niej płynące.