Fantastyczne światy – gra karciana dla fanów fantastyki

Fantastyczne światy – gra karciana dla fanów fantastyki

Fantastyczne światy – gra karciana dla fanów fantastyki

Fantastyczne światy – gra karciana dla fanów fantastyki. Każdy miłośnik fantastyki jest w stanie dostrzec potencjał tej – wydawałoby się – skromnej gry. Mamy wszak do wykorzystania jedynie talię kart, bez żadnych dodatków, ale czy ssą one nam potrzebne? Wychodzi na to, że nie, a same karty mogą nam doświadczyć świetnej rozrywki. W pudełku mamy 10 zestawów kart, a każda karta jest naprawdę unikatowa.

Rozgrywka

W Fantastyczne światy gra się, można powiedzieć, typowo. Ciągniemy kartę, a na końcu tury odrzucamy inną. Ciekawe jest to, że odrzucone karty nie trafiają na stos, ale leżą swobodnie na stole i każdy z pozostałych graczy może wybrać jedną z nich w swojej turzy. Każdy gracz ma siedem kart w ręce, a celem gry jest zebranie jak najlepszej kombinacji. Poszczególne karty sprawnie ze sobą współpracują, co daje nam możliwość tworzenia rożnego rodzaju combo.

Może jakieś utrudnienia?

Żeby nie było zbyt łatwo, możemy wylosować też karty kar. Taka karta wpływa negatywnie na naszą ręką, a niektóre ich cechy mogą być dla nas naprawdę fatalne. Niektórym graczom może nie spodobać się to, że gra jest w dużej mierze losowa, co może zniechęcić urodzonych strategów. Na pewno jednak zapewni ona rozrywkę podczas spotkania towarzyskiego. Zwłaszcza jeśli rozegramy ją jako wstęp do bardziej rozbudowanej gry, takiej jak np. „Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie”.