EnergiaLiczbyNumerologia

Postawy numerologii – magiczna moc liczb

Ludzie od wieków używali magii. Tworzyli rytuały, zaklęcia. Przecież już niektóre starożytne cywilizacje korzystały z tych rzeczy. Podobnie jest z numerologią, której poświęcimy cały ten wpis. Od wieków liczby są bardzo ważne w naszym życiu. Dni, miesiące, lata. Nie tylko to możemy wyrazić dzięki cyfrom. Dzisiaj spotykamy je niemal wszędzie. Tablice rejestracyjne, numery kont bankowych, numerki w poczekalni do lekarza… Można wymienić jeszcze wiele, wiele innych przykładów.

Liczb używamy w wielu sytuacjach, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że na przestrzeni wieków powstała numerologia. Czym ona jest? Na czym polega? Jak jej używać? Dowiecie się już wkrótce…

Na początek postaramy się przestawić, czym w ogóle jest numerologia. Już z nazwy możemy wywnioskować, że to coś, co jest związane z numerami. Jest to po prostu nieoficjalna nauka, która zajmuje się liczbami. Dokładniej chodzi o ich interpretowanie i znaczenie.

Dzięki numerologii, możemy niejako wejść w głąb siebie, przekonać się, jakie mamy predyspozycje, zdolności. Często także podpowiada nam, nad jakimi cechami powinniśmy pracować, co innym ludziom może w nas przeszkadzać. Dodatkowo pokazuje również, jak możemy wykorzystać to, co już potrafimy, czego jeszcze możemy się nauczyć i w czym powinniśmy czuć się dobrze.

Każdy z nas, według numerologii, ma trzy swoje liczby.

Pierwsza, to data urodzenia. Z niej wyczytamy liczbę, która pokaże naszą osobowość, zalety, wady, a nawet naszą osobowość. Kolejna, druga cyfra, to liczba wynikająca z imienia i nazwiska. Z kolei trzecia, to liczba dnia, w którym się urodziłeś, na przykład 1, 13, 27. Wszystko, co chcesz wiedzieć o sobie lub innej osobie, znajdziesz właśnie w tych liczbach.

Warto zaznaczyć, że w numerologii chodzi tylko i wyłącznie o przeszłość i teraźniejszość. Nie można dzięki niej niczego wywróżyć czy przewidzieć.

Numerologia, z wiadomych przyczyn, jest bardzo mocno związana z matematyką. Podobnie silna więź łączy ją z astrologią. To połącznie sprawiło, że pojawiła się inna nauka, numeroastrologia… Ale o tym może kiedy indziej ?

Jeśli zainteresował Cię ten temat i chciałbyś poznać więcej tajemnic liczb, ich odczytywania i interpretowania, zachęcamy do sięgnięcia do literatury i konkretnych źródeł. Wbrew pozorom, numerologia wcale nie jest prostym zajęciem, a zgłębienie jej tajników wymaga sporo czasu, chęci i zaangażowania. Mamy nadzieję, że ten artykuł zachęcił Cię do odkrywania sekretów i posługiwania się numerologią.

Powiązane teksty
ciekawostkiEnergiamagiamarzenia sennesenniksnyznaczenie snów

Czy sny się spełniają?

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. W końcu to właśnie wtedy nasze ciało i umysł…
Czytaj dalej
ciekawostkiEnergiamagiaRytuałysymboleWierzenia

Magiczna energia kwiatów

Od pradawnych czasów kwiaty uznawane są za magiczne rośliny, które posiadają wyjątkowe…
Czytaj dalej
EzoterykaKartymagiaNumerologiaTarotWróżki

Jak wybrać wróżkę internetową (cz.3)?

Temat wyboru wróżki internetowej cieszy się dużym zainteresowaniem. W dobie internetu w sieci…
Czytaj dalej