Postawy numerologii – magiczna moc liczb

Postawy numerologii – magiczna moc liczb

Ludzie od wieków używali magii. Tworzyli rytuały, zaklęcia. Przecież już niektóre starożytne cywilizacje korzystały z tych rzeczy. Podobnie jest z numerologią, której poświęcimy cały ten wpis. Od wieków liczby są bardzo ważne w naszym życiu. Dni, miesiące, lata. Nie tylko to możemy wyrazić dzięki cyfrom. Dzisiaj spotykamy je niemal wszędzie. Tablice rejestracyjne, numery kont bankowych, numerki w poczekalni do lekarza… Można wymienić jeszcze wiele, wiele innych przykładów.

Liczb używamy w wielu sytuacjach, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że na przestrzeni wieków powstała numerologia. Czym ona jest? Na czym polega? Jak jej używać? Dowiecie się już wkrótce…

Na początek postaramy się przestawić, czym w ogóle jest numerologia. Już z nazwy możemy wywnioskować, że to coś, co jest związane z numerami. Jest to po prostu nieoficjalna nauka, która zajmuje się liczbami. Dokładniej chodzi o ich interpretowanie i znaczenie.

Dzięki numerologii, możemy niejako wejść w głąb siebie, przekonać się, jakie mamy predyspozycje, zdolności. Często także podpowiada nam, nad jakimi cechami powinniśmy pracować, co innym ludziom może w nas przeszkadzać. Dodatkowo pokazuje również, jak możemy wykorzystać to, co już potrafimy, czego jeszcze możemy się nauczyć i w czym powinniśmy czuć się dobrze.

Każdy z nas, według numerologii, ma trzy swoje liczby.

Pierwsza, to data urodzenia. Z niej wyczytamy liczbę, która pokaże naszą osobowość, zalety, wady, a nawet naszą osobowość. Kolejna, druga cyfra, to liczba wynikająca z imienia i nazwiska. Z kolei trzecia, to liczba dnia, w którym się urodziłeś, na przykład 1, 13, 27. Wszystko, co chcesz wiedzieć o sobie lub innej osobie, znajdziesz właśnie w tych liczbach.

Warto zaznaczyć, że w numerologii chodzi tylko i wyłącznie o przeszłość i teraźniejszość. Nie można dzięki niej niczego wywróżyć czy przewidzieć.

Numerologia, z wiadomych przyczyn, jest bardzo mocno związana z matematyką. Podobnie silna więź łączy ją z astrologią. To połącznie sprawiło, że pojawiła się inna nauka, numeroastrologia… Ale o tym może kiedy indziej ?

Jeśli zainteresował Cię ten temat i chciałbyś poznać więcej tajemnic liczb, ich odczytywania i interpretowania, zachęcamy do sięgnięcia do literatury i konkretnych źródeł. Wbrew pozorom, numerologia wcale nie jest prostym zajęciem, a zgłębienie jej tajników wymaga sporo czasu, chęci i zaangażowania. Mamy nadzieję, że ten artykuł zachęcił Cię do odkrywania sekretów i posługiwania się numerologią.