Oczyszczanie czakr

Oczyszczanie czakr

Czakry zastanawiają ludzi z wielu zakątków świata; często zadaje się pytanie, w jaki sposób i czy w ogóle działają. Aby czakry spełniały swoją powinność, którą jest umożliwienie przepływania życiodajnej energii, należy właściwie o nie zadbać. W jaki sposób to zrobić?

Powinno się zacząć od właściwego poznania czakr i dowiedzenia się czym one  właściwie są. Najprościej mówiąc czakry to ośrodki energii znajdujące się w ciele człowieka. Przepływa przez nie energia, której zadaniem jest łączenie ciała z duszą. Jeśli czakry są uszkodzone lub zablokowane, to będą one negatywnie wpływać na zdrowie fizyczne oraz prawidłowe funkcjonowanie w świecie. Ze względu na ich magiczną moc, powinno się o nie odpowiednio i systematycznie dbać.

Czakry i ich kolory

Przyjmuje się istnienie 7 czakr zwanych głównymi. Każda czakra posiada swoją nazwę oraz kolor:

  • czerwona czakra podstawy
  • pomarańczowa czakra sakralna
  • żółta czakra splotu słonecznego
  • zielona czakra serca
  • błękitna czakra gardła
  • indygo czakra trzeciego oka
  • fioletowa czakra korony

Oczyszczanie czakr

Nie wszystkie czakry jednocześnie muszą być odblokowane lub uzdrowione. Można wybrać jedną lub kilka w zależności od efektów, które chciałoby się uzyskać. Najczęściej stosowaną metodą oczyszczania czakr jest używanie kolorów im przypisanych; czakrę sakralną otworzyć można dzięki pomarańczowym barwom, a na trzecie oko wpłynie indygo. Zaleca się nawet szukanie kolorów odblokowujących w naturze i życiu codziennym.  W jaki sposób jeszcze można odblokować przepływ energii i uzdrowić swoje ciało?
Można oczyszczać czakry medytacją. Jest ona niezwykle skuteczna i zalecana osobom chcącym uzdrowić duszę i ciało. Można śmiało rzec, iż medytacja to nie tylko sposób otworzenia przepływów energii, ale również świetne rozwiązanie na pozbycie się stresu po całym dniu ciężkiej pracy. Medytacja czakralna to bardzo silny i wymagający umiejętności rytuał, podczas którego należy pamiętać, aby nie pomijać żadnej czakry, nawet jeśli energia skupiona w niej jest silna.

Dla osób nielubiących się z medytacją idealnym rozwiązaniem będzie joga.  A dokładnie nauka pozycji, które przypisane zostały do danej czakry. W internecie jest ogromna ilość filmów i instruktaży uczących, w jaki sposób przybrać daną pozycję, aby rozpocząć proces oczyszczania lub otwierania czakr.