Magiczne właściwości kamieni

Magiczne właściwości kamieni

Magiczna i dobroczynna moc kamieni znana była od wieków. Już w starożytności posługiwano się litoterapią, czyli po prostu leczeniem kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi. Choć jest to medycyna niekonwencjonalna, a więc nie uznana oficjalnie za naukę (z różnych powodów), wiele osób twierdzi, że dzięki niej pozbyło się chorób, bólów czy różnego rodzaju dyskomfortu.

Kamienie mają także niesamowitą moc energetyczną. W razie braku energii, trzymane w lewej ręce, potrafią jej dodać. Z kolei w przypadku zbyt dużego ładunku energetycznego, z pomocą prawej dłoni, pomogą się go pozbyć.

Najczęściej kamieni używa się do masażu. Można je także przykładać do bolących miejsc. Świetne sprawdzą się też w biżuterii, nie tylko dla pań, ale również i panów. Świetnym przykładem leczenia kamieniami jest także popularna nalewka bursztynowa.

Jak już wspominaliśmy, kamienie nie tylko leczą, ale także pozytywnie działają na naszą energię.

Każdy kamień szlachetny ma swoje niesamowite właściwości, które można wykorzystywać. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć, warto wybrać dany minerał.

Do najpopularniejszych kamieni szlachetnych należy z pewnością diament. Jest to nic innego jak czysta, krystaliczna forma węgla. Nie bez powodu często znajdziemy go w pierścionkach zaręczynowych. Według wierzeń, przynosi on radość, szczęście, odmładza i dodaje sił. Jest jednak i druga strona. Pozyskany w niewłaściwy sposób może przynieść nieszczęście. Zwłaszcza, jeśli użyjemy do zdobycia go przemocy. Przez wielu jest uznawany za „króla kamieni szlachetnych”. Symbolizuje doskonałość i trwałość.

Kolejnym popularnym kamieniem szlachetnym jest bursztyn. Wspomniany już przez nas w formie nalewki, świetnie działa na układ trawienny. Ma także właściwości antybakteryjne. Już w epoce kamienia była znana ich lecznicza i magiczna moc. Przypisywano mu właściwości obronne, służył jako talizman. Bursztyn podobno świetnie działa na nasze pole elektomagnetyczne, które naruszone przez stres i negatywne emocje bywa zaburzone. Jest nazywany także „kamieniem życia”, ponieważ dodaje organizmowi życiodajnych substancji.

Niesamowite właściwości ma także kryształ górski. Ma silne działanie oczyszczające. Pomaga w pracy nad sobą, dodaje pewności siebie, niweluje lęki i słabości. Warto nosić go zawsze przy sobie. Według wierzeń, działa nie tylko na ludzi, ale także i na otoczenie. Jego właściwości znane i używane były już w starożytności.

Warto także wiedzieć, że poszczególne kamienie można ze sobą łączyć. Wtedy otrzymujemy różne warianty, które mogą na przykład za razem oczyszczać, jak i uspokajać, dodawać sił, szczęścia, radości, pomyślności czy chronić przed złem.

Kamienie można dobierać także do swojego znaku zodiaku. Warto poszukiwać kamieni i minerałów, które wpływają na nas pozytywnie. Być może pomogą nam one wyeliminować drobne problemy zdrowotne.

Jeden komentarz o “Magiczne właściwości kamieni

  1. Wierzę w moc kamieni i minerałów, chociaż opinie są różne 🙂

Comments are closed.