Magiczna moc awenturynu

Magiczna moc awenturynu

Nie od dziś wiadomo, że kryształy mają magiczne mocne i przyciągają dobre lub złe wydarzenia w życiu. Te fascynujące dary natury potrafią podnieść samopoczucie, pewność siebie  oraz zwiekszyć ukryty potencjał znajdujący się w człowieku.  Kamienie można nosić dopasowane do swojego znaku zodiaku, bądź preferencji i oczekiwań względem swojego życia.  Jednym z kryształów, który powinien znajdować się w domu prawdziwego fana magii, jest awenturyn.

Czym jest awenturyn?

Jest bardzo rzadko spotykaną odmianą kwarcu. Posiada przepiękną zieloną barwę, choć czasem natrafić można na inne również ciekawe kolory, niestety jego największym minusem jest kruchość. Najczęściej spotkać go można w Indiach oraz Egipcie, znacznie rzadziej w Rosji. W Polsce jego występowanie ogranicza się do Gór Izerskich. Awenturyn nazwę swoją zawdzięcza słowu „a ventura” co w przetłumaczeniu na język polski, oznacza „szczęśliwym trafem”. Warto wiedzieć, że kamień ten poza swoim klasycznym zastosowaniem był używany w orientalnej fizykoterapii.

Właściwości

Ten zielony skarb uznawany jest za kamień szczęścia, ponieważ sprzyja on sukcesom, pomaga w budowaniu dobrych nawyków oraz zwiększa pewność siebie posiadacza. Dodatkowo awenturyn jest pomocny w pozbyciu się smutków i  negatywnej energii. To jeszcze nie wszystko. Minerał ten otwiera człowieka na nowe możliwości, zwiększa jego uwagę i pozwala podjąć się każdego wyzwania, jakie posiadacz napotka na swojej drodze.

Zastosowanie

Awenturyn ma róże zastosowanie; od elementu zdobiącego ogrody oraz domy, po używanie go, jako przepięknej ozdoby biżuteryjnej. Kamień ten znalazł swoje miejsce również podczas przeprowadzania masażu zwanego Gua Sha. Skała awenturynu jest idealnym surowcem rzeźbiarskim, dlatego często używa się jej, jako bazy pod pomniki.

Cena

Wbrew pozorom nie jest to drogi kamień. Na platformach do sprzedaży internetowej sople kosztują już od 15 złotych za sztukę. Natomiast naturalny, surowy awenturyn to wydatek rzędu 6-10 złotych. Cena zależna jest oczywiście od wielkości i jakości.