Do czego stosowane są misy tybetańskie?

Do czego stosowane są misy tybetańskie?

Osoby interesujące się magią z pewnością słyszały o misach rytualnych. Służą one do uzdrawiania nie tylko ciała, ale również duszy. Ich wyjątkowe właściwości znane są od stuleci. Przy użyciu mis tybetańskich możliwe jest przeprowadzenie rytuału uzdrawiania dźwiękiem. Można spotkać się z opinią, że zapewniają one silny efekt lecznicy, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób borykających się z różnego typu chorobami oraz dolegliwościami. Muzykoterapia spełni także oczekiwania tych, którzy stawiają na bezinwazyjne metody wali z różnorodnymi schorzeniami.

Początek historii mis tybetańskich

Nie można jednoznacznie powiedzieć, kiedy zaczęto stosować misy tybetańskie. Wszystko wskazuje na to, że są one znane ludzkości od ponad 3000 lat. Nie można również jednoznacznie powiedzieć, skąd wywodzi się omawiane akcesorium. Jest ono najprawdopodobniej efektem połączenia kultury buddyjskiej oraz szamańskiej. Należy podkreślić, że w starożytności temat mis rytualnych był zakazany wśród wyznawców buddyzmu. Niedopuszczalne było rozpowszechnianie informacji na temat ich prozdrowotnych właściwości.

Pojemniki do rytualnego uboju zwierząt

Mówi się, że misy rytualne służyły do uboju zwierząt. Zdaniem innym osób były one wykorzystywane przez rolników, jako klasyczne instrumenty muzyczne. W klasztorach misy tybetańskie były chętnie stosowane przez medytujących mnichów. Omawiane naczynia były wytwarzane z m.in. złota, miedzi, żelaza, cynku, ołowiu, srebra, rtęci. Od samego początku wykorzystywano siedem metali – obecnie jest to nawet dwanaście stopów.

Misy do terapii dźwiękiem

Misy tybetańskie od XVII wieku znajdują zastosowanie w terapii dźwiękiem. Wywiera on wpływ nie tylko na ludzkie ciało, ale również umysł. Omawiany rodzaj terapii opiera się na zasadzie rezonansu. Należy podkreślić, że dla każdego częstotliwość oraz intensywność dźwięku dobierana jest w sposób indywidualny. Jest to skuteczny sposób na to, aby oczyścić organizm z toksycznych myśli i emocji. Prosty w wykonaniu rytuał sprawia, że ciało wytwarza własne wibracje.