Magiczna energia kwiatów

Magiczna energia kwiatów

Od pradawnych czasów kwiaty uznawane są za magiczne rośliny, które posiadają wyjątkowe właściwości. Nie bez powodu są one stosowane podczas wielu rytuałów. W przeszłości wierzono, że drzemie w nich moc Ateny oraz Afrodyty. Symbolika poszczególnych gatunków jest zróżnicowana, a zarazem niezwykle ciekawa. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat omawianych darów natury? Zapoznaj się z tym wpisem!

Kwiaty w magicznych rytuałach

Dobroczynne właściwości roślin znane są nie tylko miłośnikom ezoteryki. Energia tkwiąca w roślinach może zostać umiejętnie wykorzystana, co niesie za sobą wiele korzyści. To skuteczne narzędzie do tego, aby walczyć z problemami i przeciwnościami losu. Kwiaty znajdują zastosowanie głównie rytuałach związanych z urodą, miłością czy też bogactwem. Należy zaznaczyć, że wspomagają one oczyszczenie duszy. Już w XVI wieku rośliny były elementem wielu zaklęć. Nie każdy jednak wie, że podczas obrzędów magicznych nie należy stosować kwiatów chorych, zwiędłych, uszkodzonych mechanicznie itd. Mogą one nieść za sobą skutki odwrotne do zamierzonych, więc lepiej nie ryzykować.

Podziękowania dla roślin

Kwiaty, które stosowane są podczas magicznych rytuałów, powinny zostać zerwane w słoneczne dni. Nie należy wyrywać ich wraz z korzeniami. Istotne jest, aby podziękować roślinom za ich ofiarę. Wiele osób uważa, że należy pocałować kwiat w każdy płatek. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się mniszek lekarski (potocznie zwany mleczem), który stanowi znakomite źródło pokładów energetycznych. Łagodzi wiele uporczywych dolegliwości, które zakłócają normalne funkcjonowanie organizmu.

Kwiaty na miłość

Planujesz przeprowadzić rytuał miłosny? Dobrym wyborem są płatki oraz kwiatostany dzwonka przydrożnego. Od stuleci są one stosowane w wodnej magii miłosnej. To doskonała opcja dla osób samotnych, które jeszcze nie spotkały swojej drugiej połówki. Omawiana roślina pozwala przezwyciężyć nieśmiałość, a nawet zahamowania seksualne. Ułatwia ona również nawiązywanie emocjonalnego kontaktu.