Czy sny się spełniają?

Czy sny się spełniają?

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. W końcu to właśnie wtedy nasze ciało i umysł mają czas na odpoczynek i regeneracje. To także moment, kiedy zdarza nam się śnić. W naszych marzeniach sennych pojawiają się obrazy, które czasami są tak prawdziwe, że po przebudzeniu musimy dobrze się zastanowić, czy była to jawa czy sen. Niektórzy ludzie uważają, że w przyśniło się im coś, co później faktycznie się zdarzyło. Wiele osób uważa, że sny mogą być prorocze. Nawet w historii ludzkości znajdziemy postacie, które miewały takie senne przepowiednie. Przykładem może być chociażby Albert Einstein, który swoje słynne twierdzenie, E=mc², stworzył właśnie dzięki temu, co mu się przyśniło.

Marzenia senne od wieków fascynowały ludzkość. Sny pasjonują nie tylko naukowców i badaczy, ale także i zwykłych ludzi. Próbujemy poznać ich znaczenie, jak najlepiej zrozumieć przekaz. Czasami, pod wpływem silnych, negatywnych emocji, pojawiają się koszmary. Wbrew pozorom, wcale nie muszą być one zapowiedzą katastrofy lub tego, że w naszym życiu wydarzy się coś złego. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio zinterpretować przekaz, jaki płynie z tego, co się nam śni.

 Jak dobrze to zrobić? Pomóc nam mogą w tym senniki.

Większość kultur ma swoje własne opisy i spojrzenie na poszczególne elementy snu. Warto szukać w różnych źródłach, a interpretację dostosować do swojej obecnej sytuacji. Sny są także pełne symboli. Niekiedy najmniejsza, wydająca się nam nieistotna rzecz, ze snu, może okazać się kluczem do dobrego zrozumienia przesłania i wyciągnięcia wniosków z tego, co akurat nam się przyśniło. Oczywistym jest, że aby dobrze interpretować sen, trzeba zapamiętać jak najwięcej szczegółów, elementów, które w naszym śnie wystąpiły. Warto, zaraz po przebudzeniu, zapisać sobie wszystko to, co zapamiętaliśmy.

Czy sny się spełniają? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Sny nadal kryją wiele tajemnic nawet przed naukowcami i badaczami. Choć na pewno nie raz zdarzył Ci się taki moment, kiedy dzieje się w Twoim życiu coś, co kiedyś Ci się przyśniło. Jak najbardziej jest to możliwe. Powodem może być fakt, że sny są odzwierciedleniem tego, co obecnie czujesz, o czym myślisz, a nawet, czego pragniesz.

Zobacz również: Czy wróżby się spełniają?