Ebooki fantasy – 5 nowości, które warto przeczytać

Ebooki fantasy – 5 nowości, które warto przeczytać

Książki fantasy od wielu lat cieszą się stale rosnącą popularnością. Sięgają po nie zarówno nastolatkowie, jak i dorośli. Niezależnie od wieku, zainteresowań czy wykonywanego zawodu miliony czytelników na całym świecie wybierają tajemnicze i wciągające powieści o magicznych krainach i nadprzyrodzonych mocach. Ten trend sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej pozycji należących do tego gatunku. Po jakie książki warto sięgnąć? Jakie nowości pojawiły się w księgarniach w ostatnim czasie? Jakie ebooki fantasy warto wybrać na prezent? Podpowiedzi poniżej!

Czarny Lampart, Czerwony Wilk – Marlon James

Marlon James to wielokrotnie nagradzany powieściopisarz jamajski. W Czarnym Lamparcie, Czerwonym Wilku zabiera czytelnika na poszukiwania zaginionego dziecka. To opowieść pełna przemocy, ale i magicznych, poruszających momentów. Znany we wszystkich królestwach Topiciel postanawia odnaleźć chłopca, o którym w zasadzie nic nie wiadomo. Choć zwykle pracuje w pojedynkę, tym razem musi współpracować z innymi (olbrzymem, wiedźmą i zmiennokształtnym lampartem). Jak potoczą się losy poszukiwań? W tej historii nic nie jest takie, jakim się wydaje, a każdy ma swoje tajemnice. To właśnie dlatego Czarny Lampart… jest tak wciągający i ciekawy. Czytelnik wraz z bohaterami rozwiązuje zagadki i stopniowo poznaje nową perspektywę zaistniałych sytuacji. Choć jest to powieść fantasy, pełna magii i nadprzyrodzonych mocy, ma ona wiele wspólnego ze współczesnym światem.

Bitwa Nieśmiertelnych – Arkady Saulski

Bitwa Nieśmiertelnych to ostatni tom trylogii Zapiski stali. Książka przenosi nas do Japonii, gdzie możemy śledzić walkę pomiędzy Mandukami a samurajami z Nipponu. Autor przedstawia dalsze losy sprytnego i odważnego wojownika Kentaro, nazywanego Duchem. Czytelnik stopniowo poznaje obie strony konfliktu i sam może zdecydować, z którym obozem sympatyzuje. Wartka akcja, charyzmatyczni bohaterowie, niespodziewane wydarzenia i sporo przemocy – to wszystko czeka na czytelników w trzecim tomie Bitwy Nieśmiertelnych.

Chąśba – Katarzyna Puzyńska

Katarzyna Puzyńska znana jest jako znakomita autorka kryminałów. Jednak tym razem oddaje w ręce czytelników powieść fantasy. E-booki autorki znajdziesz w księgarni online Virtualo. Najnowsze dzieło Puzyńskiej, Chąśba, opowiada o losach trzech postaci: zrzędliwego starca z drewnianą nogą, wątłego chłopaka i nieco pyskatej dziewczyny. Cała trójka musi zjednoczyć się na drodze do wspólnego celu, tak naprawdę wcale go nie znając… W powieści znajdują się typowe kryminalne wątki, jak odnalezione zwłoki, kradzież cennych przedmiotów, liczne intrygi czy szeroko zakrojone poszukiwania sprawcy. Czytelnik może też liczyć na zaskakujące rozwiązanie, bo nie każdy jest tutaj tym, za kogo się podaje.

Królowa Głodu – Wojciech Chmielarz

Do Kaźni (zniszczonego wojną miasta) przybywa samotnie Bram Huygens. Ma do zrealizowania tajemniczą misę, jednak nikomu nie zdradza, kto go przysłał i w jakim celu. Podczas pobytu w Kaźni bohater przekona się, że każdy jej mieszkaniec ma swoje tajemnice. Głównym wrogiem Brama szybko staje się lokalny szeryf. Jednak to niejedyne niebezpieczeństwo, jakie czyha na bohatera i pozostałych mieszkańców. W głębi lasu rodzi się do życia zupełnie nowa, potężna i żądna zemsty siła. Bazą powieści Chmielarza są wojna i wciąż żywe wspomnienia o niej. Bohaterowie patrzą na świat przez pryzmat tragicznych wydarzeń i żyją w ciągłym strachu o swoje dalsze losy. Autor opisuje szeroki kontekst wojny, która była wynikiem zawirowań nastałych po apokalipsie. Dzięki temu dokładnie poznajemy świat bohaterów, ich lęki i motywacje. Królowa Głodu to umiejętne połączenie postapokalipsy z westernem, horrorem i fantasy. Jeśli lubisz takie kombinacje gatunkowe, to idealna propozycja dla Ciebie.

These Violent Delights. Gwałtowne pasje – Chloe Gong

Naszą listę pod hasłem „polecane e-booki fantasy” zamyka These Violent Delights. Gwałtowne pasje autorstwa Chloe Gong. To wielowątkowa powieść o nienawiści, walce i przestępczości. W Szanghaju szaleje zaraza, miasto zdominowały gangsterskie porachunki, a na domiar złego z głębi wód wynurza się potwór. Juliette Cai i Roma Montagow ze zwaśnionych organizacji przestępczych muszą zawiesić broń i zapomnieć o konflikcie, by położyć kres rozprzestrzeniającemu się chaosowi. To emocjonująca, mroczna i pełna szybkiej akcji opowieść, która trzyma w napięciu do ostatniej chwili.